Parashikimi i motit për nesër në Kosovë

Parashikimi i motit për nesër në Kosovë

Aktuale dhjetor 08, 2018 - 22:39
Lexo detajet!

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se dita e diele do të karakterizohet me mot me vranësira të shpërndara dhe intervale me diell.

LEXO EDHE: Xhandarmëria serbe ndalon në kufi deputetin nga Kosova

“Në pjesën veriperëndimore parashihet të bie shi në orët e hershme të ditës. Temperatura minimale parashihet të lëvizë ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

Po ashtu IHMK bën të ditur se do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe verilindja e lehtë deri mesatare.Image