Zbulohet: Ja kush po qëndron prapa grevave

Zbulohet: Ja kush po qëndron prapa grevave

Aktuale janar 15, 2019 - 23:25
Lexo tjera detaje

Analisti politik, Petrit Zogaj ka reaguar pas deklaratave të nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri, i cili tha se PDK u ka bërë ofertë për të hyrë në Qeveri.

Zogaj në një shënim në Facebook tha se PDK në njërën anë po i bën presion Qeverisë Haradinaj përmes grevave, derisa në anën tjetër po mundimohet ta shpartalloj LDK-në, me joshjen për ta marrë në qeveri, raporton Gazeta Blic.

Shënimi i plotë:

Ne fakt, PDK qe disa dite eshte duke i bere presion qeverisa Haradinaj, permes grevave ne disa sektore.

Oferten eventuale qe i paska bere LDK-se eshte me shume ne funksion te ‘shpartallimit’ te ketij subjekti nga brenda, duke e ditur qe ka nje rezistence te disave ne LDK per mos bashkepunim me PDK.

Pra, kur ke mundesi qe te intimidosh qeverine dhe njekohesisht opoziten/LDK, pse zgjedh ta besh njeren?

E PDK si zakonisht, nuk humbet rast qe t’i beje te dyjat.