Infektuar: 1128
Shëruar: 850
Vdekur: 30
Daçiq tregon kushtin për marrëveshje me Kosovën

Daçiq tregon kushtin për marrëveshje me Kosovën

Aktuale May 13, 2019 - 17:33
Lexoni detajet

Serbia me shqiptarët dëshiron një marrëveshje pa pranuar zgjidhjet e tyre të njëanshme, tha sot zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq.

Ai tha se Prishtina zyrtare nuk është e gatshme për një gjë të tillë.

LEXO EDHE: Daçiq, vjenezëve: Kosova ishte qendër e Serbisë, Prizreni kryeqytet i yni

Daçiq, duke iu përgjigjur pyetjeve nga Akademia Diplomatike në Vjenë, tha se Beogradi dëshiron një kompromis, i cili merr parasysh interesat serbe dhe shqiptare.