Vuçiq nesër te Papa në Vatikan

Vuçiq nesër te Papa në Vatikan

Aktuale shtator 11, 2019 - 12:02
Detajet

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq nesër do të bëjë një vizitë zyrtare në Vatikan.

Me këtë rast, ai do të ketë takime të ndara me kreun e Selisë së Shenjtë, Papa Françeskun dhe kardinalin, Pietro Parolini, Sekretar i Shtetit të Selisë së Shenjtë.

Lajmi për këtë vizitë është bërë i ditur nga zyra për media e presidentit serb.