Infektuar: 1158
Shëruar: 876
Vdekur: 30
Zeka: VV përqafoheshin me Listën Serbe, neve nuk na këqyrëshin në sy – Sali Zyba ishte më ekstremi

Zeka: VV përqafoheshin me Listën Serbe, neve nuk na këqyrëshin në sy – Sali Zyba ishte më ekstremi

Aktuale October 09, 2019 - 22:04
Detajet

Milaim Zeka, kreu i PEK-ut ka thënë se zyrtarët e Vetëvendosjes kanë urrejtje ekstreme dhe se Salih Zyba është më i çuditshmi ndër ta.

Zeka tregon se si deputetët e VV’së në Kuvend janë përqafuar me Listën Serbe, e nuk ia kanë zgjatur dorën kolegëve shqiptarë.

‘’95 për qind me sy kur na kanë kqyr, u kapshin për qafe edhe me të Listës Serbe. E neve nuk na kanë folë. Nuk mundesh me imagjinu ekstremin dhe akumulatorin e urrejtjes që e kanë pasë deputetët e VV’së’’,ka kthënë Zeka sonte në Pressing.

‘’Në mesin e tyre, më ekstremi dhe më i çuditshmi ka qenë Salih Zyba.’’

‘’Po nuk u shpraz Albin Kurti nga urrejtja  dhe po nuk mendoi si kryeministër, beso që ky ka me ba më keq se këta tjerët para tij’’.