Ish-ushtari i UÇK-së ftohet nga Specialja

Ish-ushtari i UÇK-së ftohet nga Specialja

Aktuale January 17, 2020 - 15:27

Bahri Gashi, ish-pjesëtar i UÇK-së është ftuar nga Specialja.

Këtë ai e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, teksa ka thënë se ftesa i ka ardhur dje, shkruan lajmi.net.

Ai para prokurorëve do të paraqitet në cilësinë e të dyshurit.

Postimi i plotë:

Familjarë dhe miq të nderuar,
Ju njoftoj se dje me datën 16.01.2020 kam marrë ftesë të paraqiten në Prokurori Speciale në Hagë,
në cilësi e të dysharit.