Infektuar: 15472
Shëruar: 13278
Vdekur: 622
Parashikimi i motit për ditët e ardhshme, pritet ulje e temperaturave

Parashikimi i motit për ditët e ardhshme, pritet ulje e temperaturave

Aktuale January 28, 2020 - 15:50
MOTI

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të ndikohet nga fushat e ajrit me presion të ulët atmosferik, në këtë situate meteorologjike do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë celsius.

Gjithashtu, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-11m/s.