Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
Kurti bëri homazhe pranë arkivolit të aktores, Leze Qena

Kurti bëri homazhe pranë arkivolit të aktores, Leze Qena

Aktuale March 26, 2020 - 18:57

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena, e cila dje ndërroi jetë.

Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, sepse varësisht nga mosha e gjithsecilit prej nesh, ajo ishte ose nëna ose gjyshja ideale.

Image