Infektuar: 1128
Shëruar: 850
Vdekur: 30
Majko: Kurti bëri veprim emocional kur shkarkoi Agim Veliun

Majko: Kurti bëri veprim emocional kur shkarkoi Agim Veliun

Aktuale April 07, 2020 - 08:42

Pandeli Majko ishte i ftuar në Open në Top Channel ku foli për krizën politikë në Kosovë. Sipas Majkos situata paraqitet shumë e komplikuar.

“Situata paraqitet e komplikuar. Besoj se ishte një veprim emocional ai i bërë nga kryeministri Kurti duke shkarkuar ministrin e Brendshëm dhe një nga figurat kryesore Agim Veliu. Ky veprimi emotive çoi në një veprim tjetër emotiv nga ana e LDK-së. Por nuk mendoj se përplasja nis këtu. Faji e ka humbur adresën.

Mendoj se nuk duhet nxituar për krijimin e qeverisë. Kjo sepse si Kosova dhe Shqipëria po vuajnë me pandeminë e koronavirusit. Pas kësaj pritet dhe një krizë ekonomike, prandaj mendoj se nuk duhet të kemi nxitim për krijimin e qeverisë pasi qeveria në detyrë dhe kryeminnistri Kurti kanë shprehur si prioritet luftën ndaj Covid-19- tha në Open Majko.