Infektuar: 1057
Shëruar: 841
Vdekur: 30
Parashikimi i motit për ditën e sotme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Aktuale April 09, 2020 - 08:27
Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe sot do të mbajë mot me diell dhe i qetë.

Sipas komunikatës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë celsius.

Indeksi UV mbetet i lartë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes.