Infektuar: 1057
Shëruar: 841
Vdekur: 30
Me vargjet e Agim Ramadanit, Haradinaj kujton Epopenë e Koshares

Me vargjet e Agim Ramadanit, Haradinaj kujton Epopenë e Koshares

Aktuale April 09, 2020 - 08:45

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar sot Epopenë e Koshares me vargjet e heroit Agim Ramadani.

Haradinaj në një postim në Facebook shkruan se Kosharja është krenaria e Kosovës.

“’Mu shterrshin sytë nëse pushoj

Lirinë tënde me ëndërrueMallkue qoftë gjaku im
Nëse m’vrasin pa luftue”

Me vargjet e Agim Ramadanit, kujtojmë Epopenë e Koshares.Përgjithmonë mirënjohës kontributit të luftëtarëve të lirisë dhe të përulur para sakrificës së Dëshmorëve të Kombit.

Kosharja, krenaria jonë!’”, shkruan Haradinaj.