Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
Thaçi viziton memorialin “Adem Jashari”

Thaçi viziton memorialin “Adem Jashari”

Aktuale July 11, 2020 - 21:01

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka vazhduar vizitat e tij, por këtë herë jo te familjarët e dëshmorëve.

Gjatë ditës së sotme Presidenti ka shkuar në Prekaz, për të bërë nderime për komandantin Adem Jashari.

Presidenti, vizitën e tij, e bëri të ditur përmes një postimi në “Facebook”.

“Jam sonte keëtu neë Prekaz peër teë beëreë nderime për bashkeëlufteëtarin dhe komandantin Adem Jashari. Peër t’u beëreë nderime teë gjitheë lufteëtareëve teë Ushtriseë Cëlirimtare teë Kosoveës, heronjve teë kombit. Jam keëtu neë keëteë muzg veror edhe peër teë ritheksuar fuqisheëm se dielli do teë lindeë peërseëri”, shkruan Thaçi në postimin e tij./Zëri

Image

Image

Image

Image

Image