Infektuar: 38431
Shëruar: 23754
Vdekur: 989
Maqedoni e Veriut – Një i vdekur dhe 109 raste të reja me COVID-19

Maqedoni e Veriut – Një i vdekur dhe 109 raste të reja me COVID-19

Aktuale August 10, 2020 - 18:20

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit njofton se një person me COVID-19 ka vdekur, ndërsa janë regjistruar 109 raste të reja me COVID-19, duke e çuar në 11.942 numrin e përgjithshëm të të infektuarve me këtë virus në vend.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve është rritur në 528 ndërsa numri i pacientëve të shëruar nga koronavirusi në këtë shtet është 8.087, prej të cilëve 422 në 24 orët e fundit, ndërsa numri i rasteve aktive është 3.327. /Zëri