Infektuar: 38431
Shëruar: 23754
Vdekur: 989
Skënder Hyseni në Paris kërkon heqjen e vizave dhe dinamikë të re të dialogut

Skënder Hyseni në Paris kërkon heqjen e vizave dhe dinamikë të re të dialogut

Aktuale August 21, 2020 - 18:23

Koordinatori i caktuar nga Qeveria “Hoti” për bisedimet Kosovë-Serbi, Skënder Hyseni po qëndron në Paris ku është takuar me zyrtarë siç thotë ai të lartë të Francës. Përmes llogarisë në Facebook Hyseni ka treguar që në takimet me këta zyrtarë ka kërkuar pajtimin e Francës që të hiqen vizat për qytetarët e Kosovës.

Hyseni theksoi se një marrëveshje me njohje të ndërsjellë Kosovë-Serbi mund të bëhet vetë në koordinimin Paris, Berlin, Washington.

Postimi i plotë: