Infektuar: 54839
Shëruar: 48046
Vdekur: 1392
Bahtiri: Sami Lushtaku hapte dyert e Komunës me shqelma në kohën e Avni Kastratit

Bahtiri: Sami Lushtaku hapte dyert e Komunës me shqelma në kohën e Avni Kastratit

Aktuale January 12, 2021 - 12:01

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri i ka reaguar ish-kryetarit të Skënderajit dhe nënkryetarit të PDK-së, Sami Lushtaku, i cili tha se në Mitrovicë kishte fituar PDK-ja por në balotazh ishin bërë bashkë të gjitha kundër kandidates, Valdete Idrizi

Bahtiri në reagimin e tij ka thënë se arsyeja që e ka shtyrë të kandidonte për kryetar të Mitrovicës në vitin 2013 ishte se në Mitrovicë kryetar i vërtee ishte Lushtaku, ndërsa e ka quajtuar kukullë ish-kryetarin Avni Kastratin.

Më tej në reagimin e tij, Bahtiri thotë se Lushtaku hapte dyert me shqelma në Komunën e Mitrovicës në kohën kur kryetar ishte Avni Kastrati, ndërsa e ka quajtur të pensionuar nga politika

Bahtiri në fund është shprehur i bindur se në zgjedhjet e ardhshmë do ta fitojë Mitrovicën pa balotazh.

Shkrimi i plotë i Bahtirit:

 

Arsyeja pse unë kam kandiduar për kryetar komune në vitin 2013 është se në Mitrovicë, kryetar i vërtetë ka qenë Sami...

Posted by Agim Bahtiri on Tuesday, January 12, 2021