Infektuar: 58988
Shëruar: 51518
Vdekur: 1479
COVID-19 në Shqipëri, 5 të vdekur dhe 660 të infektuar në 24 orë

COVID-19 në Shqipëri, 5 të vdekur dhe 660 të infektuar në 24 orë

Aktuale January 14, 2021 - 17:43

5 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit janë testuar 3695 persona, prej të cilëve kanë 660 rezultuar pozitivë.

Ndërkohë, numri i të shëruarve ditor është 386. /Zëri