Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
Beqa i PDK-së dhe Muzaqi i LVV-së, fytafyt në Kuvend (Foto)
Foto: Laura Hasani

Beqa i PDK-së dhe Muzaqi i LVV-së, fytafyt në Kuvend (Foto)

Aktuale May 06, 2021 - 11:49

Deputet e opozitës sot kanë diskutuar me tensione me ministren e Jashtme Donika Gërvallën, e cila gjatë fjalimit të saj në Kuvend i akuzoi deputetët e PDK-së se vetë e kanë krijuar Gjykatën Speciale dhe i kanë dërguar në Hagë ish-bashkëluftëtarët, si dhe janë përgjegjës për korrupsionin në vend.

Tensionet e ngritura në sallë kanë ndikuar që të ndërpritet seanca, duke shkuar në pauzë 20-minutëshe.

Pas kësaj në dalje të sallës janë mbledhur deputetë nga opozita dhe pozita, ku deputeti i PDK-së Hajdar Beqa dhe Besim Muzaqi i LVV-së kanë pasur përplasje fizike mes vete, duke krijuar tollovi në dalje të sallës. /Zëri

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image