Sot, vranët në Kosovë

Sot, vranët në Kosovë

Aktuale January 13, 2023 - 07:54

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me riga shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nuk parashihen ndryshime në fushat termike.

Temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet -2 dhe 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 4 dhe 7 gradë Celsius.

Do të ketë erë nga drejtime të ndryshme, e lehtë dhe lokalisht mesatare, deri e fortë.