Mot i vranët dhe me diell

Mot i vranët dhe me diell

Aktuale January 22, 2023 - 08:12

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale kohore me diell.

Sipas Institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare. /Zëri