Demolohen disa institucione në Shkup dhe burgosen shumë protestues (Foto+Video)

Demolohen disa institucione në Shkup dhe burgosen shumë protestues (Foto+Video)

Aktuale prill 13, 2016 - 22:02

Kanë vazhduar protestat kundër vendimit të kryetarit Ivanov për të liruar nga përndjekjet penale funksionar shtetëror dhe funksionar nga opozita.

Protestuesit kanë thyer dritaret e zyrës së kryetarit të shtetit Ivanov, zyrës së ministrisë së drejtësisë, parlamentit dhe kanë gjuajtur qeverin e Maqedonisë, njofton Telegrafi Maqedoni.

LEXO EDHE: Ky është bilanci i protestës së sotme në Shkup

Image

 

Policia ka provuar të ndaloj protestuesit por pa sukses pasi ata kanë thyer disa herë kordonin e policisë.

Protestat u organizuan nga 85 OJQ të cilët bërtasin ”Pa drejtësi ska qetësi”.

LEXO EDHE: Eskalon situata në Shkup, protestuesit ‘pushtojnë’ zyrën popullore të presidentit (VIDEO)

Image
Image
Image
Image