Infektuar: 1070
Shëruar: 841
Vdekur: 30
Dodge Charger i ri do të lansohet për të rivalizuar me BMW X5

Dodge Charger i ri do të lansohet për të rivalizuar me BMW X5

Auto&Tech May 15, 2019 - 15:11
Lexoni detajet e fundit

Vetura do të ketë katër dyer, në trupin shumë më të gjerë se modeli aktual

Gjatë një aktiviteti në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, Dodge e ka prezantuar Charger Widebody, që është modeli më i ri nga kjo linjë e prodhimit, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, nuk është vetëm një variat që dallon pak prej aktualit, pasi ka pësuar ndryshime shumë të mëdha.

Trupi shumë më i gjerë dhe katër dyer, bëjnë që kjo veturë të lansohet për të rivalizuar me BMW X5 si dhe disa modele të së njëjtës kategori. Ndryshimet nuk janë vetëm në eksterier, pasi ka përforcime edhe brenda kapakut.

Motor Trend raporton se Dodge Charger Widebody, do të lansohet në LA Auto Shoë gjatë muajit nëntor me 797 kuaj fuqi.

Lidhur me këtë veturë, ishte thënë se do t’i ketë 717 kuaj fuqi, ndërsa rivali I fuqishëm, ka bërë që të përforcohet edhe më shumë.