Sa i shpejtë është McLaren 570S?

Sa i shpejtë është McLaren 570S?

Auto&Tech March 23, 2020 - 11:46

Sa e shpejtë është McLaren 570S? Ju duket se nuk keni nevojë për modelet 720S ose 765LT për të përjetuar shpirtin McLaren, pasi 570S është më shumë sesa i mjaftueshem për të mbushur ditën tuaj dhe për të dhënë adrenalinën e nevojshme, transmeton Zeri.info.

Image

Familja sportive ka një 570 GT, 570 S Spider, 600LT dhe 600LT Spider, 540C dhe 570 S dhe kjo e fundit mund të shkojë deri në 329 km/h. Ka një motor 3.8 litër twin-rurbo V8 me një transmetim automatik me shtatë shpejtësi dhe mund të prodhojë 562 kujfuqi dhe moment rrutullimi prej 600 Nm./ZERI