Mijëra protestues kundër dhunës politike në Beograd

Mijëra protestues kundër dhunës politike në Beograd

Bota dhjetor 08, 2018 - 21:01
Lexo detajet!

Disa mijëra qytetarë serb morën pjesë në një marsh të quajtur ‘Jo më këmisha të përgjakura’, në Beograd, duke protestuar dhunën në politikë.

Kjo pasi kryetari i Partisë së Majtë Serbe, Borko Stefanoviq u përgjak në një sulm në fund të nëntorit.

Opozita i bëri thirrje qytetarëve për protestë lidhur me mungesën e demokracisë në Serbi dhe shtypjen e zërave disidentë brenda dhe jashtë Parlamentit./BIRN

Image
 
Image 
Image