Zbulohet shkaktari i zjarrit në Notre-Dame

Zbulohet shkaktari i zjarrit në Notre-Dame

Bota prill 18, 2019 - 18:52
Lajmet e fundit nga bota!

Autoritetet franceze dyshojnë se një ‘lidhje e shkurtër’ elektrike mund të ketë qenë shkaktari i zjarrit në Katedralen Notre-Dame në Paris.

LEXO EDHE: Iraku dhe A.Saudite do të bashkëpunojnë në çështje të sigurisë

“Hetuesit mendojnë se një lidhje e shkurtër elektrike ishte shkaktari i zjarrit në Katedralen Notre-Dame”, ka thënë një zyrtar i Policisë, shkruan Sky News.