Infektuar: 1038
Shëruar: 791
Vdekur: 30
Të shtëna në Washington afër Shtëpisë së Bardhë, një i vdekur

Të shtëna në Washington afër Shtëpisë së Bardhë, një i vdekur

Bota September 20, 2019 - 12:16
Detajet

Një person ka vdekur e pesë të tjerë janë plagosur në rrugët e Washington, jo larg Shtëpisë së Bardhë njoftoi policia amerikane.

Deri tani nuk është e qartë nëse i dyshuari është zënë e sipas Reuters thuhet se nuk ka “sulmues aktiv”. Sipas agjencisë Reuters të lënduarit nuk janë në rrezik jetësor.

Ngjarja ndodhi në tre kilometra larg Shtëpisë së Bardhë, në Columbia Hights 4 në udhëkryqin mes avenysë 14 dhe rrugës columbia. I tërë lagjja është mbyllur për trafik.

U njoftua se një veturë Nissan është në kërkim në të cilë gjendeshin dy burra, nga e cila u hap zjarr me armë automatike u hap zjarr.