Infektuar: 1052
Shëruar: 820
Vdekur: 30
Kryeministri italian telefonon Ramën: Keni mbështetjen tonë!

Kryeministri italian telefonon Ramën: Keni mbështetjen tonë!

Bota September 21, 2019 - 19:19
Detajet

Kryeministri italian Giuseppe Conte i ka shprehur kryeministrit Edi Rama solidaritetin dhe gatitshmërinë e plotë për të mbështetur vendin në përballimin e pasojave që shkaktoi tërmeti i fuqishëm me magnitudë 5.8 ballë.

Krerët ekzekutivë kanë folur rreth situatës alarmante në telefon.

Kryeministri Edi Rama anuloi para pak çasteshm, pikërisht për shkak të tërmetit, udhëtimin e tij drejt New York-ut, ku pritej  të merrte pjesë në mbledhjen vjetore të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.