Infektuar: 10795
Shëruar: 6411
Vdekur: 365
Aksion anti-terror në Danimarkë: Policia arreston 20 persona

Aksion anti-terror në Danimarkë: Policia arreston 20 persona

Bota December 11, 2019 - 18:48
Detaje

Policia e Danimarkës ka kryer sot një aksion anti-terror në të gjithë vendin.

Ky aksion është realizuar duke u bazuar në dyshimet për sulme terroriste nga grupi militant islamik.

Operacioni ka qenë gjithëpërfshirës dhe i koordinuar.

Siç bën të ditur Associated Press janë arrestuar 20 persona.

Nuk jepen më shumë detaje lidhur me aksionin e zhvilluar.

Autoritetet daneze kanë raportuar se kanë parandaluar disa sulme ekstremiste vitet e fundit.