Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
Funerali i George Floyd do të zhvillohet më 8 qershor, familja kërkon homazhe në paqe

Funerali i George Floyd do të zhvillohet më 8 qershor, familja kërkon homazhe në paqe

Bota June 02, 2020 - 23:11

Ceremonia mortore për afro-amerikanin George Floyd i cili mbeti i vrarë gjatë arrestimit të tij, do të zhvillohen gjatë javës së ardhshme.

Sipas CNN, ceremonia mortore do të zhvillohet ditën e hënë në kishën The Fountain of Praise në Houston.

Gjithashtu do të zhvillohet dhe një ceremoni private ditën e martë (9 qershor).

Boksieri i famshëm Floyd Mayweather do të paguajë të gjitha shpenzimet për funeralin e George.

Familja u ka bërë thirrje të gjithë personat që do të marrin pjesë në homazhet publike të vijnë në paqe dhe pa krijuar trazira.

Gjithashtu, ato kërkojnë që të gjithë pjesëmarrësit të veshin maska dhe doreza si masë parandaluese ndaj Covid-19.