Infektuar: 15472
Shëruar: 13278
Vdekur: 622
Zbulohet sa miliard euro dëme ka shkaktuar shpërthimi në Bejrut

Zbulohet sa miliard euro dëme ka shkaktuar shpërthimi në Bejrut

Bota August 05, 2020 - 11:04

Kryetari i Bejrutit, Marwan Abboud, ka thënë se dëmet janë tejet të mëdha në Bejrut.

“Dëmi është i madh në Bejrut dhe vlera e tij sillet nga 3 deri në 5 miliardë dollarë (4.2 miliardë euro)”, tha Abbound.

Ai gjithashtu ka thënë se 250.000 kanë mbetur pa strehë, përcjell gazeta “Blic”.