Infektuar: 15472
Shëruar: 13278
Vdekur: 622
SHBA-ja premton 17 milionë dollarë ndihmë për Libanin

SHBA-ja premton 17 milionë dollarë ndihmë për Libanin

Bota August 07, 2020 - 17:10

Shtetet e Bashkuara kanë premtuar mbi 17 milionë dollarë ndihmë fillestare për katastrofën për Libanin, pas shpërthimit të portit të Bejrutit të martën, tha, të premten, ambasada e SHBA-së.

Theksohet se ndihma përfshinë ndihmë ushqimore, furnizime mjekësore dhe ndihmë financiare për Kryqin e Kuq të Libanit.

"Njoftimet për ndihmë dhe asistencë shtesë janë duke ardhur," shtoi ambasada.