Infektuar: 15472
Shëruar: 13278
Vdekur: 622
Koronavirusi merr mbi 165 mijë jetë në SHBA

Koronavirusi merr mbi 165 mijë jetë në SHBA

Bota August 12, 2020 - 23:20

Së paku pesë milionë e 171 mijë e 343 veta janë infektuar nga koronavirusi në SHBA.

COVID-19 ka marrë jetën e 165 mijë e 328 jetë, sipas të dhënave të Johns Hopkins University, transmeton Klan Kosova.

Vetëm këtë të mërkurë janë regjistruar 30 mijë e 135 raste të reja të të prekurve me koronavirus dhe 791 të vdekur.