Infektuar: 56118
Shëruar: 49432
Vdekur: 1411
Italia raporton 542 vitkima dhe mbi 20 mijë raste të reja me COVID-19

Italia raporton 542 vitkima dhe mbi 20 mijë raste të reja me COVID-19

Bota November 29, 2020 - 18:13

Në Itali të dielën janë raportuar edhe 541 viktima nga koronavirusi, derisa një ditë më parë ishin 686 të vdekur.

Po ashtu autoritetet italian kanë bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 20,648 raste të reja me COVID-19, raporton Reuters.

Deri tani shteti evropian ka regjistruar 54,904 viktima nga COVID-19./Zëri