Infektuar: 102742
Shëruar: 89141
Vdekur: 2105
Tjetër tërmet në Kroaci

Tjetër tërmet në Kroaci

Bota March 03, 2021 - 09:08

Kroacia po vazhdon të përballet me lëkundje të tokës. Në orët e para të së mërkurës, një tërmet i shkallës 4.2 ballë sipas Rihterit, ka goditur qytetin Glina, kanë bërë të ditur mediat kroate.

Tërmeti është regjistruar në orën 5.37 minuta dhe është i radhës që ka shqetësuar kroatët në javët dhe muajt e fundit.

Jo shumë larg Glinës, në Petrinje, më 9 janar ndodhi një tërmet shkatërrues për qytetin. Nga kjo kohë e deri tash, në Kroaci janë shënuar lëkundje të vazhdueshme të tokës. /eo