Boris Johnsoni jep dorëheqje sot

Boris Johnsoni jep dorëheqje sot

Bota July 07, 2022 - 10:21

Boris Johnsoni do të japë dorëheqjen si lider konservator sot. Ai do të vazhdojë të jetë kryeministër deri në vjeshtë.

Siç raporton BBC, një garë lidershipi konservator do të zhvillohet këtë verë dhe një kryeministër i ri do të jetë në vend në kohë për konferencën e partisë konservatore në tetor, transmeton Zeri.info.