Infektuar: 1052
Shëruar: 820
Vdekur: 30
Kosnett takon fermerët: Fuqia më e madhe e Kosovës është populli

Kosnett takon fermerët: Fuqia më e madhe e Kosovës është populli

Ekonomia October 13, 2019 - 10:36
Detajet

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, ka takuar fermerët lokalë të cilët përdorin teknologjinë e gjelbër në veri të Kosovës.

Ai ka thënë se fuqia më e madhe e Kosovës është populli i saj, njofton Klan Kosova.

“Shndërrimi i bimëve të egra në vajra esenciale është një proces i ngadaltë dhe i ndërlikuar. Kështu është edhe ndërtimi i demokracisë gjithëpërfshirëse në një vend si Kosova. Por suksesi do të sjellë përfitime për brezat që vijnë”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.