Mosmarrëveshje gjatë shitblerjes, kanos shitësin!

Mosmarrëveshje gjatë shitblerjes, kanos shitësin!

Kronika janar 12, 2019 - 08:26
Lexo tjera detaje

Mëngjesin e ditës së djeshme një person në qytetin e Vushtrrisë është kanosur në dyqanin e tij pas një mosmarrëveshje që kishte pasur me blerësin, njofton “Zëri.Info”,

Sipas Policisë së Kosovës ngjarja kishte të bënte edhe në lidhje me një borxh.

Ky rast ka mbetur për tu iniciuar.

Lexo Edhe: Edhe një vjedhje tjetër si neper filma!

“Viktima mashkull K/Shqiptar, ka njoftuar  se pas një  mosmarrëveshje me te dyshuarin rreth shitblerjes se një automjeti dhe të një borxhi, është kanosur në dyqanin  e tij nga i dyshuari mashkull K/Shqiptar. Nuk raportohet për të arrestuar, me vendim të Prokurorit, rasti iniciohet dhe mbetet në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e PK-së.