Dhunë në familjen gjakovare

Dhunë në familjen gjakovare

Kronika janar 12, 2019 - 08:35
Lexo tjera detaje

Policia e Kosovës(PK) ka raportuar në lidhje me një rast dhune në familje që ka ndodhur ditën e djeshme në Gjakovë.

Sipas PK-së bashkëshorti ka sulmuar bashkëshorten e tij dhe e ka rrahur, ndërsa kjo e fundit është lënduar rëndë dhe ka marrë tretman mjekësor, njofton Policia e Kosovës, përcjell “Zëri.Info”.

I dyshuari sipas PK-së është dërguar në mbajtje.

LEXO EDHE: Mosmarrëveshje gjatë shitblerjes, kanos shitësin!

“Gjakovë 11.01.2019 - 21:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, i cili kishte  sulmuar dhe rrahur bashkëshorten e tije viktimën femër K/Shqiptare, me të cilën i dyshuari bashkëjeton dhe kishte një fëmijë të përbashkët. Viktima si pasoj e rrahjes ka marrë tretman mjekësor, kurse i dyshuari me vendimin e Prokurorit, dërgohet në qendrën e mbajtjes”, thuhet në raport./ZËRI