Dyshohet për kontrabandë të dy lopëve e dy viçave në Kosovë nga Maqedonia e Veriut

Dyshohet për kontrabandë të dy lopëve e dy viçave në Kosovë nga Maqedonia e Veriut

Kronika mars 24, 2019 - 09:51
Lexo Detajet

Një person është arrestuar në Buzovik të Vitisë pasi dyshohet se ka kontrabanduar dy lopë e dy viça nga Maqedonia e Veriut, kafshë të cilat me urdhër të prokurorit janë dërguar në terminal doganor.

Me këtë rast po merren edhe zyrtarë nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës, ka njoftuar Policia e Kosvës, përcjell zeri.info.

Ndërsa i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

LEXO EDHE: Në Pejë babai plagos aksidentalisht djalin, po përpiqej t’i trembte pëllumbat