Mashtroi me blerje të makinës, kështu e pëson një person në Drenas!

Mashtroi me blerje të makinës, kështu e pëson një person në Drenas!

Kronika prill 18, 2019 - 10:45
Lexo tjera detaje

Policia e Kosovës ditën e djeshme në fshatin Llapushnik të Drenasit, ka arrestuar një person sit ë dyshuar për mashtrim.

Personi në fjalë ka mashtruar me blerjën e makinës prej 1100 euro ndërsa të njëjtën ende pa e paguar e ka shitur tek dikush tjetër, përcjell “Zëri.info”.

“Viktima mashkull K/shqiptar ka njoftuar se i dyshuari mashkull K/Shqiptar, e ka mashtruar duke blerë një makinë për nivelim në vlerë 1100 (njëmijë e njëqind) euro dhe të njëjtën ende pa e paguar e ka shitur. Me urdhër të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit dërgohet në qendrën e mbajtjes”, thuhet në raportin e Policisë./ZËRI