Kërkohet paraburgimi ndaj dy të pandehurve, dyshohet se kryen vjedhje të rëndë në Pejë

Kërkohet paraburgimi ndaj dy të pandehurve, dyshohet se kryen vjedhje të rëndë në Pejë

Kronika prill 18, 2019 - 16:38
Lexo Detajet

Prokuroria Themelore e Pejës ka kërkuar paraburgim për të pandehurit B.K dhe D.SH, të dyshuar për kryerjen e veprës penale “Vjedhje e rëndë”.

Ata dyshohet se më 14 prill të këtij viti, në një lokal në qendër të Pejës, me mjete të forta hapin derën kryesore dhe nga aty marrin 5 televizor, 3 telepilot e 1 dreambox ndërsa më pas largohen me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, përcjell zeri.info.

Seanca dëgjimore për caktimin e kësaj mase pritet të mbahet para gjyqtarit të procedurës paraprake.