Familjarë e kolegë në lot për ushtarakun shqiptar që humbi jetën në Letoni

Familjarë e kolegë në lot për ushtarakun shqiptar që humbi jetën në Letoni

Kronika maj 16, 2019 - 13:41
Lexoni detajet

Kanë nisur homazhet për major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine prej të cilës u nda nga jeta edhe nëntetarja Zarife Hasanaj.

Homazhet po zhvillohen në muzeun kombëtar, dhe do të vijojnë deri në orën 12:00.

Iftar në Pomo për vetëm 3.99 euro nga uji e hurmat deri te deserti.

Kujtojmë se Komisioni Qendror i Statutit “Dëshmor i Atdheut”, nën drejtimin e ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka, e shpall major Klodian Tanushin, i rënë në krye të detyrës, “Dëshmor i Atdheut”./TCh

Image

Image

Image