Ndërron jetë Rrok Berisha

Ndërron jetë Rrok Berisha

Kronika qershor 26, 2019 - 16:55
Lexo tjera detaje

Ish-gazetari dhe personi aq fort i përfolur si njeriun për të cilin është bërë thirrje për ta vrarë në 99-tën, ka ndërruar jetë të mërkurën, shkruan “Bota sot”.

Ish-gazetari dhe publicisti Rrok Berisha, personi aq fort i përfolur si njeriu për të cilin është bërë thirrje për ta vrarë në 99-tën, ka ndërruar jetë të mërkurën, shkruan “Bota sot”.

Kështu njoftoi djali i tij Ylber Berisha, duke postuar një fotografi me babain me mbishkrim:

“Pushofsh ne paqe heroi im, babai im i shtrejt te dua pergjithmonë do te mungosh gjith jeten deri sa te takohemi ne parajse”, ka shkruar ai.

Ndryshe, ditë më parë, Shefqet Kabashi, ka pohuar se i është dhënë urdhër nga pjesëtarë të UÇK-së, për ta vrarë Rrok Berishën. Por, të cilin urdhër, Kabashi, kishte hezituar që ta zbatonte.

Image