Infektuar: 1123
Shëruar: 847
Vdekur: 30
Gjykata e Apelit i vërteton dënimin me 21 vite burg djalit që mbyti babain e tij me çekiç

Gjykata e Apelit i vërteton dënimin me 21 vite burg djalit që mbyti babain e tij me çekiç

Kronika September 20, 2019 - 13:03
Detajet

Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda lë në fuqi dënimin me 21 vite burg për Selman Aliaj, i cili masakroi me çekiç babain e tij, Fejzi Aliaj rreth 22 muaj më parë.

Aliaj qëlloi të atin 4 herë me çekiç, më pas e fshehu në bagazhin e makinës dhe e hodhi në Liqenin e Farkës.

Pas hedhjes së kufomës së 74 vjeçarit, Selman Aliaj u kthye në Kukës.

Ngjarja ndodhi në dhjetor 2017, pas një debati mes tyre.

I riu në atë kohë deklaroi se e vrau babain pasi ai i kishte thënë se të fejuaren e tij me të cilën pritej te martohej në janar të 2018 do ta ndanin bashke.

Image