Djali i vogël i familjes Bllaca punonte kamarier edhe pse kishte studiuar kriminalistikën

Djali i vogël i familjes Bllaca punonte kamarier edhe pse kishte studiuar kriminalistikën

Kronika February 18, 2020 - 17:46

Gjilani është tronditur sot nga një ngjarje e rëndë, ku dyshohet se zyrtarja e policisë, Valdete Bllaca, ka vrarë prindërit dhe dy vëllezërit e më pas edhe veten.

Lajmi.net është duke qëndruar në Gjilan për të mësuar me shumë rreth kësaj ngjarje tragjike.

Siç kanë thënë fqinjët për lajmi.net, Fisniku, djali i vogël i familjes me gjithë shkollim të lartë, pra që kishte të kryer kriminalistikën, punonte si kamarier në Gjilan.

Ndërkohë, Kryeprokurori i Prokurorisë së Gjilanit, Arben Kadriu, ka thënë se dyshimet e para janë që është përdorur arma zyrtare.