Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
Gjendet një trup i pajetë në portin e Durrësit

Gjendet një trup i pajetë në portin e Durrësit

Kronika July 10, 2020 - 08:59

Rreth orës 07:45 të mëngjesit të sotëm në portin e Durrësit është gjetur i mbytur një burrë.

Policia njoftoi se po punon për identifikimin e kufomës së dekompozuar.

Paraprakisht mendohet se gjetja e kufomës lidhet me një ngjarje të fundjavës së kaluar kur 4 shtetas të huaj, marokenë dhe sirianë, u hodhën në det, në tentativë për të lundruar drejt një trageti.

Tre prej tyre u sprapsën nga forcat e kufirit, ndërsa i katërti nuk u gjet dhe dyshohet të jetë personi që u gjet sot pranë kalatës nr. 5 të portit. /TCH