Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
Policia civile arreston një 38-vjeçar në Prishtinë, dyshohej për tetë raste të vjedhjeve

Policia civile arreston një 38-vjeçar në Prishtinë, dyshohej për tetë raste të vjedhjeve

Kronika May 06, 2021 - 16:43

Në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë, hetuesit policorë të stacionit Qendra, të veshur me rroba civile, sot kanë arritur të arrestojnë një 38-vjeçar të dyshuar për tetë raste të vjedhjeve.

Policia ka njoftuar se rastet e vjedhjeve kanë ndodhur në periudha dhe lokacione të ndryshme, kryesisht në rajonin e Prishtinës.

“Ndaj personit të dyshuar A.H . mashkull, 38 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, në koordinim me prokurorin e shtetit, hetuesit po kryejnë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore e procedurale lidhur me 8 raste të vjedhjeve ku A.H. dyshohet të jetë i përfshirë”, thuhet në njoftimin e Policisë. /Zëri