Infektuar: 1158
Shëruar: 876
Vdekur: 30
Presidenti që u rrit duke ngrënë mish qeni, gjarpri dhe karkaleca të pjekur

Presidenti që u rrit duke ngrënë mish qeni, gjarpri dhe karkaleca të pjekur

Kuriozitete November 06, 2019 - 08:57
Detajet

Presidenti Barak Obama është cilësuar si një personalitet aspak i zakonshëm. Kjo për shkak të prejardhjes se tij të përzier dhe jetesës se tij në vende të ndryshme.

Ushqimi i tij i preferuar janë makaronat me karkaleca që gatuan bashkëshortja e tij, Michelle, por ka ngrënë mish qeni, mish gjarpri dhe karkaleca të pjekur, kur jetonte në Indonezi.

Kur ka qenë adoleshent, ka punuar në dyqanin e akulloreve ‘Baskin-Robbins’ dhe tani nuk i duron dot fare akulloret. Çokollatat e tij të preferuara janë ato proteinike me kikirikë.