Infektuar: 11130
Shëruar: 6817
Vdekur: 381
10 vendet turistike më të vizituara në vitin 2019

10 vendet turistike më të vizituara në vitin 2019

Kuriozitete December 13, 2019 - 17:42
detajet

Kur jemi në ditët e fundit të vitit 2019, “TripAdvisor”, një nja “website”-t më të famshëm të udhëtimit, ka publikuar një listë me 10 vendet turistike më të vizituara gjatë këtij viti.

Turistë nga e gjithë bota duket se janë të çmendur për të vizituar Koloseun e Romës, i cili konfirmohet për të dytin vit radhazi në krye të kësaj liste.

Italia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të vetmet vende me nga 3 destinacione në këtë listë. Në vend të dytë rendit muzeu i Luvrit, ndërsa në vendin e tretë renditet Vatikani.

Koloseu, Romë

Muzeu i Luvrit, Paris

Muzetë në Vatikan

Statuja e Lirisë, Nju Jork

Kulla Eifel, Paris

Sagrada Familia, Barcelonë

Lagjja franceze, Nju Orlins

Shtëpia e Anne Frank, Amsterdam

“Skydeck”, Çikago

Sheshi San Marco, Venecia