Nata e Shën Valentinit në shtëpinë e Romeos dhe Zhuljetës: Ja si mund të fitoni

Nata e Shën Valentinit në shtëpinë e Romeos dhe Zhuljetës: Ja si mund të fitoni

Kuriozitete January 26, 2020 - 14:28

Shtëpia e Roemos dhe Zhuljetës në Veronë është një nga vendet turistike më të vizituara në Itali. Nëse edhe ju ëndërroni të kaloni një natë aty, mund ta realizoni tashmë.

Tashmë të gjithë të dashuruarit, e kanë një mundësi. Ajo që duhet të bëni është thjeshtë të shkruani historinë e dashurisë tuaj në këtë adresë.

Sigurisht, mbase nuk do të jeni aq i mirë sa Shekspiri, por fatit nuk i dihet. Për një mundësi të tillë, ja vlen të provosh.

Qyteti që priti veprën e “William Shekspirit -Romeo dhe Zhuljeta” si komplot shpaloset në rrugët piktoreske të ngushta, dhe është një nga destinacionet më interesante të pjesën veriore të Italisë.

Image

Struktura e saj arkitekturore dhe trashëgimia artistike janë përfshirë në vendet e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s. Çdo vit, mijëra vizitorë shkojnë në Verona për të vizituar Capullet Mansion, e cila është ndoshta ballkoni më famshëm në botë.

Image

“Shtëpia e kapuletëve” është ndërtuar në shekullin e 13 dhe i përkiste familjes së Dell Capello.

Image