Iu deshën dy vjet, artisti mbulon shtëpinë prej 1.5 milion eurosh me “shkarravina”

Iu deshën dy vjet, artisti mbulon shtëpinë prej 1.5 milion eurosh me “shkarravina”

Kuriozitete October 04, 2022 - 19:42

Pronarët e mëparshëm të shtëpisë iu lutën të mos bënte shkarravina në mure – por ky burrë nuk mundi ta mbante veten.

Sipas Metro Uk, bëhet fjalë për një artist i cili ka mbuluar çdo centimetër katror të shtëpisë së tij prej 1.5 milion euro me shkarravina. 

Image

Sam Cox, i njohur gjithashtu si Mr Doodle, ka kaluar dy vitet e fundit duke “suvatuar” muret e rezidencës së tij me gjashtë dhoma gjumi me vizatimet bardh e zi. 

Image

Qëllimi i tij i përjetshëm kishte qenë të blejë një shtëpi për ta shndërruar në një “varg shkarravinash”.

Dhe në vitin 2019, ëndrra e 28-vjeçarit u bë realitet kur ai bleu një pronë në qytetin e çuditshëm të Tenterden, Kent për 1.35 milionë funte (rreth 1.5 milion euro). 

Image

Projekti aventuresk i artistit filloi në dhomën kryesore të gjumit, të cilën ai e dekoroi me vizatime me temë “ëndrra”  dhe banjën, e cila ka një temë deti. 

Image

Image

Image